This action requires an account to continue. Please log in or create an account in order to proceed with your booking.
City Views and Free WiFi
Hotel Citi Inn offers stunning city views and complimentary WiFi throughout the property, providing guests with a memorable and connected stay experience.
Convenient Location
Located near major attractions such as Plevna Movie Theater Complex and Tampere Bus Terminal, guests can easily explore the city's landmarks and entertainment options within walking distance.
Comfortable Rooms and Delicious Breakfast
The hotel's rooms are well-equipped with modern amenities including a flat-screen TV, fridge, and desk. Guests can start their day with a delicious buffet breakfast, with options ranging from continental to vegetarian.
Experience the best of Tampere at Hotel Citi Inn. Book your stay now for a delightful and convenient accommodation experience.
WiFi is available in all areas and is free of charge.
No parking available.
Children of any age are allowed.
Children up to and including 1 year old stay for free when using an existing bed.
You haven't added any cots.
You haven't added any extra beds.
Pets are not allowed.
Vuode oli melko mukava. Huoneessa oli jääkaappi.
Hieman likainen (lakanoissa karvoja), aamiaisen vesi juomakelvotonta (jääkaapissa kylmennettyä?), lakanoita ei vaihdettu/huonetta ei siivottu vaikka oveen laitettu ilmoituslappu.
Huoneen perusilme ja siisteys ok. Aamupala ihan hyvä. Ei kaikista monipuolisin mutta tarpeeksi, että saa aamun käyntiin. Leikkeleitä, karjalanpiirakkaa, salaatteja, nakkeja ja lihapullia, kahvia jugurttia yms.
Kerrottu kaupunkinäkymä oli meluinen työmaa, väliaikainen haitta toki... Huoneen ja wc:n lattialla lojui pitkiä hiuksia, muuten siisteys ihan ok.
Huolimatta lähellä rautatieasema, huoneessa ei kuulunut meteliä.
Siivouksen lastu ei ollut hyvä.
Aamupala oli runsas perusaamupala. Ohjeet saapua ja ovikoodit oli selkeät. Suht rauhallinen keskeisestä paikastaan huolimatta.
Huone oli likainen tullessa. Vessanpönttö oli auki ja siinä pissaa reunoilla ja selvästi myös lattialla. Edellisen vieraan roskat oli vielä roskiksessa ja mustikat jääkaapissa sekä palautelappu pöydällä. Lakanat oli kuitenkin vaihdettu, mutta vähän kiireenomaisen näköisesti. Jääkaappi piti illalla niin kovaa huminaääntä, että oli pakko sammuttaa se kokonaan. Myös juna-aseman kuulutukset kuuluivat vaimeina/suht selkeinä huoneeseen.
Jos kaipaa vain yösijan, niin ok.
Aamiaistila olisi pienellä fiksaamisella huomattavasti viihtyisämpi. Tarjoilu olisi voinut olla hiukan monipuolisempi tai panostaa laatuun eikä määrään. Esim, pussipuurot ja jääkaapissa olevat halpatuotteen jugurtit (jotka eivät edes olleet laktoosittomia) olivat aika erikoinen ratkaisu.
Sijainti ja helppous, perussiisti.
Oven rasahtelut pitkin yötä ja ihmisten äänet kuuluivat häiritsevästi. Korvatulpat olisi ollut must have.
Hyvät yöunet. Hyvä sijainti. Monipuolinen aamupala. Tykkäsin.
Mukavat sängyt hyvä sijainti
Huoneen ikkuna oli auki ja sitä joutui jonku aikaa selvitellä että sen Sai kiinni. Oli myös vähän nuhjuinen
Ala carte
Location was great as well as the quality / price ratio. The room was nice and clean and the bed was comfortable.
There was a major reconstruction going on outside the hotel so the view was not nice at the moment. The breakfast was modest but I enjoyed the fresh coffee.
It was clean and silent
It was extremely hard to find the front door in a construction site, lacking instruction
Oli lähellä Tamperetaloa
Hotellin Lähiympäristö oli levotonta ja epämääräistä
Areenavieraille hyvä sijainti
Askeettinen hotelli, levoton ympäristö.
Your guide to the flawless travel experience