This action requires an account to continue. Please log in or create an account in order to proceed with your booking.
Seaside Charm and Entertainment
Nestled near the seafront in Uusikaupunki, our hotel offers a serene guest harbor and a range of recreational activities. Unwind at the cosmic bowling alley or relax in the common sauna for a truly rejuvenating experience.
Diverse Dining and Nightlife Options
Indulge in delicious pizzas and steaks at the family restaurant Castello, or dance the night away at restaurant Meritähti and Night Club Reeina, conveniently located within the hotel. Start your day right with a generous breakfast spread to fuel your adventures.
Golf and More Nearby
For sports enthusiasts, a golf course is just 2.5 km away from Finlandia Hotel Aquarius, offering the perfect opportunity for a leisurely day outdoors.
Experience the perfect blend of relaxation and entertainment at our seaside hotel - book your stay now!
If you expect to arrive outside check-in hours on Monday-Saturday, or after 12:00 on Sundays, please inform Finlandia Hotel Aquarius in advance, in order to receive check-in instructions.Please inform of your expected arrival time in advance. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly using the contact details in your confirmation.
Guests are required to show a photo ID and credit card upon check-in. Please note that all Special Requests are subject to availability and additional charges may apply.
Guests under the age of 18 can only check in with a parent or official guardian.
A deposit may be required at the property.
Free public parking is possible on site (reservation is not needed).
Pets are allowed. Charges may be applicable.
WiFi is available in the hotel rooms and is free of charge.
Children of any age are allowed.
Children up to and including 2 years old stay for free when using an available cot.
Children up to and including 2 years old stay for free when using an existing bed.
People no matter the age stay for € 25 per person per night when using an available extra bed.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately during your stay.
Aamiainen ok.Henkilökunta avulias ja ystävällinen. Vastaanotto loistava.
Sijainti rauhallinen, kuitenkin lähellä keskustaa.
Hyvä aamiainen. Reipas tyttö oli selkeäpuheinen ja avulias
Inva paikoitus oli hyvällä kohtaa.
Ikkunanäkymä oli katolle.
Yöpöytä puuttui. Tai pöytä jossa voi istua ja nauttia virikkeen. Oli vaan kirjoituspöytä. Ja siinä kohdevalaisin, johon en löytänyt katkaisijaa.
Olisi voinut olla toinenkin nojatuoli.
Ok. Pärjäsimme toki, mutta huoneen varustusta voisi hieman päivittää.
Oli rauhallinen hotelli, erinomainen sijainti, kävelymatkan päässä sataman ravintoloista. Hyvät yöunet, hyvin siistissä huoneessa, merinäköalalla.
Vain uimakelpoista rantaa kaipasimme, olisi ollut mukava pulpahtaa mereen aamusta.
Tutkimme hotellin lähimaastoa etsien uimapaikkaa ja samalla etsimme sisäänpääsyä hotelliin rannan puolelta. Surullisen näköistä takapihaa rikkinäisten huonekalujen säilytystä, linnunkakkaa valtavasti ikkunalaudalla ja jo pääsisäänkäynnillä etuovella oli rikkinäisiä ulkokalusteita.
Aamupala hotellin ravintolassa oli hyvä, mutta tila oli pimeähkö ja kaipaisi kipeästi uudistusta.
Hyvä aamiainen
Suihkuhana oli vaarallinen, jos et huomee ja käännyt suihkussa, sattaa suihkuhana kääntyä ja saat tulikuumaa vettä päällesi.
Aamiaisella ruuat kylmiä.
Unohdin yhden vaatteeni huoneeseen. Soitin hotelliin, se oli otettu talteen. Lupasivat lähettää sen kun maksan itse vastaanottajana postimaksun. Hienoa, kiitos!
Nuoret henkilökunnan jäsenet olisivat voineet hymyillä asiakkaille. Palvelu oli ystävällistä, ei siinä mitään, mutta pieni hymy antaisi mukavamman vaikutelman.
Aamiainen ok. Sijainti ok.
Parveke ois ollut kiva.
Henkilökunta oli iloista, ystävällistä ja auttavaista. Huoneessa oli pistorasioita sängyn vieressä paljon. Sai hyvin monta laitetta kytkettyä samaan aikaan. Esim 2 cpap-laitetta ja puhelimet laturiin
Henkilökuntaa ei ollut paikalla kun yritimme sisäänkirjautua perjantaina klo 16, lopulta vartija tuli päästämään meidät huoneeseen. Huone oli siivottu kehnosti. Lakanoissa oli tahroja ja lattia oli tahmea.
Kauniilla paikalla oleva rauhallinen hotelli. Hyvä aamiainen.
Huone oli liian lämmin. Ilmastointia kaipasimme.
Henkilökunta oli ystävällistä ja aamiainen oli hyvä.
Huone oli ok, kylpyhuone oli siisti ja sängyt hyvät nukkua.
Sijainti oli kiva: puiston ja veden äärellä, jokivarren ravintoloihin oli kävelymatka ja pihassa maksutun pysäköinti.
Saunakin olisi ollut tarjolla, sinne emme ennättäneet.
Hyvä sijainti. Polkupyörävuokraus.
Suppea aamupala.
Aamiainen riittävän monipuolinen, puuro hyvää. Sijainti sopiva.
Piristystä sisustukseen ja ympäristöön!
Your guide to the flawless travel experience