This action requires an account to continue. Please log in or create an account in order to proceed with your booking.
Outstanding Features and Amenities
Located in a charming area with easy access to popular attractions
Free private parking, fitness centre, shared lounge, and barbecue facilities
Comfortable Rooms
Modern rooms with flat-screen TV and private bathroom
Complimentary bed linen, towels, and toiletries
Delicious Dining Options
Continental, vegetarian, and gluten-free breakfast available
Shared kitchen and free WiFi throughout the property
Book your stay at Hotell Havsporten for an unforgettable experience!
This property does not accommodate bachelor(ette) or similar parties.
A deposit may be required at the property.
Fräscht och fint invändigt
Lite trist att det ligger i industriområde. Funderade om vi kommit rätt. Hade varit trevligt med några blommor vid ingången, också lättare att hitta själva entrén.
Såg fram emot avokado till frukost då vi såg att det fanns i kylskåpet men på morgonen var de slut.
Bra om det kunde finnas info i kylskåpet/vid frukost vad som är hotellets och privatpersoners saker (olika hyllor) samt t ex info om hur många jäster sakerna ska räcka till så det inte tar slut.
Aamiainen riittävä. Sijainti hiukan syrjässä
Huoneessa ei ilmastointia
Bekvämt och rent och välstädat och rikligt med frukost och härlig skål med lösgodis!
Lyckades inte få igång Tv apparaten! Jättetråkigt!
Helt OK
Sängen var för mjuk
Fräscha rum.
Man lagar sin egen frukost med litet utbud. Man får plocka i och ur diskmaskinen själv. Finns ingen förvaring på rummet.ingen reception. Varmt på rummet. Lugnt område men ej särskilt trevligt. Måsar skrek hela nätterna och mopeder körde runt hotellet sent.
Helt ok att fixa sin egen frukost
För varmt på rummet
Obemannat hotell men allt funkade, det var tyst och lugnt och vi var de enda gästerna vad vi kunde se. Vi hade allt vi behövde, sängarna var mjuka och bekväma. I badrummet fanns duschtvål o shampo.
Det fanns ingen ventilation eller luftkonditionering. Som tur var det inte så varmt väder under vårt besök men om det varit över +25 hade jag gärnat haft nån form av ventilation.
Smidigt att göra frukost själv även om lite annat mot "riktig" hotellfrukost buffé. Väldigt nära parkering utanför dörren.
Jadu sängen var inte obekväm iaf
Framgår ingenstans vad jag hittade vid bokning att hotellet var obemannat, du rotade fram frukost själv i kylskåpet (fanns ett litet utbud iaf) att du skulle diska och torka bordet efter dig . På hemsidan framgår att de har restaurang men de fanns inte ens en reception . Fick varken ur schampo eller balsam ur förpackningarna i duschen . Försökte ”rädda” upp dagen med att fylla en vattenflaska men varken rummet eller köket hade kallt vatten nog . Även svårt att hitta dit. Utsikten från rummet var en stor fågelskit och industribyggnader.
Det såg väldigt fint ut i beskrivningen på Booking.com, men det blev en besvikelse. Det fanns ingen reception, ingen bemanning, det fanns två gäster på plats när vi kom vilken var tur annars hade vi inte kommit in. Kom sent på kvällen och de berättade att man fick ta frukost själv ut kylen. Det kunde vara bättre skyltat på plats om vad som gällde och att det informeras i annonsen. Havsutsikt enligt bilderna?? Det såg vi inte. Det fanns en restaurang som var öppen under dagtid, oc inte någon annanstans att äta. Vi bokade av sista natten via Booking. Man kan inte kalla det hotell. Hellre ett vandrarhem.
Hade vi vetat detta hade vi inte bokat där. Dessutom priser på rummen som motsvara om man bor mitt i en stad med alla funktioner som ett Hotell innebär.
Allt kunde ha varit bättre. Information. Personal. Små rum, inga galgar att hänga kläder på, saknade skrivbord. Kanalerna å tv var via Samsung, med ett stort utbud av utländska kanaler. Vi fick se nyheterna via våra datorer.
Your guide to the flawless travel experience